Hanshi Patrick McCarthy

Patrick McCarthy se zabývá bojovým uměním již přes 50 let. V 70. letech se věnoval závodní kariéře. 
Na soutěžní půdě si vydobil respekt v kata, kumite i kobudo. Mezi jeho největší závodní úspěchy patří 5 národních kanadských titulů, 2 severo-americké tituly a titul mistra světa.
 
V 80. letech se přestěhoval do Japonska a stal se uznávaným odborníkem na karate díky jeho studiím. Jeho výzkumy a knihy, včetně světového bestselleru Bubishi, jsou publikovány po celém světě. Úspěch jeho mezinárodních seminářů zaměřených na aplikace kata z něj udělal jednoho z nejžádanějších instruktorů na světě. Celosvětově uznáván jako průkopník aplikačních teorií vedl semináře ve více než dvaceti zemích po celém světě včetně Kanady , USA , Venezuely , Trinidadu , Irska, Skotska , Anglie, Holandska , Belgie , Německa, Rakouska , Norska, Švédska , Finska, 
Dánska , Ruska, Izraele , Jižní Afriky , Keni , Japonska , Austrálie a Nového Zélandu. Je také jedním z mála cizinců, 
kteří byli pozváni, aby vyučovali karate v Japonsku.
 
Patrick McCarthy je 5. generací okinawských mistrů. Pokračuje v linii svého mistra Kinjo Hiroshi a jeho předchůdců Hanashiro Chomo, Anko Itosu a Sokon Matsumura. Byl také prvním neasijským mistrem, kterému byl udělen 7. Dan a prestižní Kyoshi menkyo (licence učitele) od Dai Nippon Butokukai Kyoto Honbu. Tedy od stejné organizace, od níž získali učitelskou akreditaci průkopníci karate jako Funakoshi Gichin , Miyagi Chojun, Mabuni Kenwa a Hironori Ohtsuka V roce 2004 mu byl udělen titul Hanshi a hodnost 8. Dan od Světové Kobudo federace pro jeho přinos na poli bojových umění. V roce 2011 Hanshi McCarthy byl povýšen do hodnosti 9. Dan.
 
Richard Kim, Butokukai Hanshi, 9. Dan o něm řekl: " Ze tisíců studentů , které jsem měl v průběhu let, je Patrick McCarthy zdaleka nejtalentovanější."
 
Jeho mistr, Kinjo Hiroshi, 9. Dan o něm řekl: "Po letech usilovného výzkumu v Japonsku, je McCarthy sensei jedním z mála cizinců, kteří zcela ovládli umění karatedo. Kromě toho, jeho průlomový výzkum z něj udělal průkopníka v dějinách moderního karatedo." 
 
McCarthy sensei je přesvědčen, že karate je vynikající prostředek k úpravě těla, kultivaci mysli a rozvoje ducha. Kromě toho, že poskytuje funkční aplikační postupy pro případ sebeobrany, může být Koryu Uchinadi Kenpo - jutsu studováno jako provokativní alternativa ke konvenčním metodám fitness a zvládání stresu. Naučit se, jak klidně a nezaujatě reagovat na neoprávněnou agresi vyžaduje soběstačnost. Takový výcvik podporuje vnitřní klid, a kde existuje konflikt, pomáhá obnovit rovnováhu na úrovni osobních a profesních vztahů. Právě z tohoto důvodu je Hanshi Patrick McCarthy i nadále tak oddaný svému výzkumu Okinawských bojových umění.

 

KONTAKT

Kladenská 699/107
Praha 6, 160 00
koryukanpraha@gmail.com
Tel: 724 584 832
 
Facebook:
 
 
 

KUDY K NÁM

 

Tram/bus zastávka Červený vrch

 

Z Evropské projít Alžírskou ulicí a zahnout vlevo kolem ZŠ Červený vrch

 

​Koryukan Praha se nachází ve druhém patře v budově nalevo od Hotelu Avion

 

MAPA