OTÁZKY A ODPOVĚDI

Od kolika let můžu cvičit?
V zásadě od 7 let. Co se týče mladších zájemců, můžeme je vzít na "zkušební lhůtu". Pokud je i mladší dítě schopno udržet pozornost a dodržovat pravidla dojo, není důvod, aby nemohlo nastoupit.
 
Co na trénink potřebuji?

Karate se cvičí v kimonech a naboso. Pokud kimono zatím nemáte, stačí triko a tepláky. 
 
Mohu se přijít podívat na trénink?
 
Samozřejmě ano. Tréninky jsou volně přístupné. Pokud se ale rozhodnete přijít, je třeba dodržovat určité chování. Na svého karatistu se pouze dívejte, nemávejte na něj, nepovzbuzujte ho, nesnažte se přilákat jeho pozornost. Ruší to pak všechny. Pokud máte nějaké připomínky, můžete nám je sdělit po tréninku. 
 

Není karate nebezpečné?

O nic víc, než fotbal nebo tenis. V rámci tréniků dochází k úrazům minimálně, protože trénink je veden tak, aby se jim předcházelo. Jedna z prvních věcí, kterých se děti učí je, jak správně a bezpečně padat. Kontakt je kontrolovaný a každý jede tak rychle a silně, jaká je jeho úroveň. Každá hodina začíná důkladnou rozcvičkou, aby se předešlo zbytečným zraněním.
 
Nevychováváte z dětí rváče?
Neučíme děti se prát, učíme je se bránit. Bránit sebe, bránit své přátele, bránit pravdu. Správný karateka (student karate) se snaží boji přecházet. Když se dostane do konfliktu, snaží se jen vyřešit bez boje. Samotný boj je až poslední možností.

 

KONTAKT

Kladenská 699/107
Praha 6, 160 00
koryukanpraha@gmail.com
Tel: 724 584 832
 
Facebook:
 
 
 

KUDY K NÁM

 

Tram/bus zastávka Červený vrch - 350m

 

Z Evropské projít Alžírskou ulicí a zahnout vlevo kolem ZŠ Červený vrch

 

METRO A - Nádraží Veleslavín - 500m

 

Výstup - Kladenská ulice

 

​Koryukan Praha se nachází ve druhém patře v budově nalevo od Hotelu Avion

 

 

MAPA