IRKRS LOGO

Tři identické červené komety ve věčné oběžné dráze obklopeny kruhem z čínských znaků uvnitř obvodu ze zlatého lana. Bílé pozadí představuje ctnost a čistotu , které představují základy, na nichž Koryu Uchinadi spočívá a zároveň cíl, jehož se studenti KU snaží dosáhnout .
 
„Hidari Mitsu Domoe ", nebo tři červené koule. Symbol, který se objevuje v různých kulturách po celém světě. Symbol je úzce spojen s mocí a vesmírem. Udajně se poprvé objevil, jako symbol boha války, v souostroví Ryukyu s příchodem Minamoto Tametomo v 12. století. Nicméně je více znám jako rodinný erb staré Okinawské královské rodiny, domu Sho . Každá ze tří červených koulí reprezentuje jeden nepřátelský rod, které byl král Shoshin schopen sjednotit v průběhu 15. století před založením první centralizované vlády na Okinawě.
 
Kanji (čínské znaky) lze číst jako Ryukyu Karate - jutsu Kenkyukai nebo International Ryukyu Karate - jutsu Research Society (mezinárodní výzkumná společnost Ryukyu Karate-jutsu).
 
Lano po obvodu loga představuje Okinawu (slovo se skládá ze dvou samostatných znaků, " Oki " a " Nasa " v doslovném překladu " provaz na obzoru "), malý ostrov, který je kolébkou karate.
 
Jako smyčky lana hozeného do vody, se souostroví Ryukyu táhne od jižního cípu Kuyshu až k pobřeží Tchaj-wanu, v blízkosti čínské provincie Fu-ťien , kde lze nalézt kořeny karate.
 
Zlatá barva symbolizuje bohatství, protože IRKRS považuje znalosti, které se prostřednictvím této tradice předávají za formu bohatství.
 
Slova vytepaná po obvodu představují naše motto. Jejich autorem je Bushi Matsumura Sokon [ 1809-1899 ] - historicky nejznámější průkopník naší tradice.
 
"Virtue before Vice - Values before Vanity - Principles before Personalities"
"Ctnost namísto hříchu, hodnoty namísto marnivosti, principy namísto osobností."

 

KONTAKT

Kladenská 699/107
Praha 6, 160 00
koryukanpraha@gmail.com
Tel: 724 584 832
 
Facebook:
 
 
 

KUDY K NÁM

 

Tram/bus zastávka Červený vrch

 

Z Evropské projít Alžírskou ulicí a zahnout vlevo kolem ZŠ Červený vrch

 

​Koryukan Praha se nachází ve druhém patře v budově nalevo od Hotelu Avion

 

MAPA